Vazhdon beteja me zjarret në Australi, shkon në 10 numri i të vdekurve

Publikuar tek: bota, më 13:47 08-12-2019 Vazhdon beteja me zjarret në Australi, shkon në 10 numri i të vdekurve

Australia vazhdon betejën me zjarret që kanë përfshirë vendin për më shumë se 2 muaj.

Katër persona të tjerë kanë humbur jetën duke e çuar në 10 bilancin e viktimave.

Mbi 700 banesa janë shkrumbuar plotësisht si dhe mbi 300 mijë hektarë tokë janë djegur në pjesën lindore të Australisë.

Sakaq, rreth 2000 zjarrfikës janë angazhuar për të evakuuar popullsinë pasi pritet që zjarret të përhapen edhe më shumë afër zonave të banuara. 

Sipas meteorologëve, situata pritet të përkeqësohet për shkak se Australia po përjeton një prej thatësirave të mëdha gjatë dekadave të fundit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0059719085693359
array(1) { ["section"]=> string(76) "vazhdon-beteja-me-zjarret-ne-australi-shkon-ne-10-numri-i-te-vdekurve-188765" }