Vazhdon bora në Pukë, 53 shtylla të dëmtuara lënë pa energji fshatrat

Publikuar tek: aktualitet, më 08:23 07-03-2015 Vazhdon bora në Pukë, 53 shtylla të dëmtuara lënë pa energji fshatrat

Reshjet e borës në Pukë kanë lënë pa energji dhjetra fshatra dhe kanë vënë në rrezik qarkullimin e makinave në akset rrugore Pukë-Tropojë.

Vazhdimi i borës ka sjellë dëmtimin e 53 shtyllave të tensionit të mesëm duke lënë pa energji dhjetra banorë nëpër fshatra.  Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se duhet patur shumë kujdes me qarkullimin e makinave, pasi në këto zona ka rrezik edhe për ortekë.

Kështu përdorimi i detyrueshëm i zinxhirëve dhe vëmendja ndaj orteqeve duhet të jetë për aksin Qafë Mali-Qafë Shllak dhe Qafë Mali-Bajram Curri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja profili i 4 prokurorëve që kanë në duar dosjet e forta të politikës dhe krimit
Mashtruan të miturën se do ta bënin modele, e prostituojnë »
Article Logic
Execution time: 0.011161804199219
array(1) { ["section"]=> string(73) "vazhdon-bora-ne-puke-53-shtylla-te-demtuara-lene-pa-energji-fshatrat-5198" }