Vazhdon misteri i "zhdukjes", Putin nuk është bërë baba

Publikuar tek: bota, më 23:48 13-03-2015 Vazhdon misteri i

Reuters/Damir Sagolj

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin nuk është shfaqur në publik që prej datës 5 mars, e si rjedhojë në media e rrjetet sociale janë përhapur shumë teori, ku njëra prej tyre mbeshtet versionin se ai është bërë baba.

Por zëdhënësi i tij Dmitry Peskov, i ka mohuar lajmet se Putin është bërë me fëmijë duke thënë se mediat janë në garë se kush nxjer mashtrimin më interesant.

Spekullimet për të filluan kur Putin anuloi një vizitë të nivelit të lartë në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana.

Por ku është në të vërtetë Putin? Varet se kë pyet, për dikë ka pësuar infrakt, dikush thotë se është bërë baba. Hashtagu "Putin ka vdekur", po pushton Twitterin rus e madje ka edhe nga ata që mendojnë se Putini është fshehur në bunkerin e tij pasi po përgatit diçka shumë të keqe (luftë atomike?).

Për “Business Insider” e cila ngre pyetjen “çfarë ndodh nëse vdes Putini”, skenari është i thjeshtë, zgjedhje të reja për një president të ri. E megjithatë, "zhdukja" e tij vazhdon të mbetet ende mister.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011648893356323
array(1) { ["section"]=> string(57) "vazhdon-misteri-i-zhdukjes-putin-nuk-eshte-bere-baba-5832" }