Vdekja e 15-vjeçares në spitalin “Continental”, zbulohet kush ishte mjeku që tentoi të vetëvritet (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:15 16-05-2017 Vdekja e 15-vjeçares në spitalin “Continental”, zbulohet kush ishte mjeku që tentoi të vetëvritet (FOTO)

Zbulohet kush ishte mjeku anestezist që mjekoi gabimisht vajzën 15-vjeçare, Blerta Pepa në një operacion, që fatkeqësisht dështoi pasi vajza ndërroi jetë gjatë ndërhyrjes.

Ai ështe Tefik Zhurda 53 vjeç banues në Tiranë. Pas vdekjes së vajzës mjeku ka tentuar të vetëvritet duke injektuar në trup preparat lëndë anestezie.

Në media qarkullon tashmë edhe fotoja e mjekut, i cili shfaqet me uniformën e mjekut specialist.

Ai ndodhet i shtruar në spitalin shtetëror dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen në Itali dy shqiptarët me 5.5 kg kokainë dhe një pasuri prej 140 mijë eurosh
Erion Veliaj ikën nga Tirana, foto mes dhive »
Article Logic
Execution time: 0.010784864425659
array(1) { ["section"]=> string(105) "vdekja-e-15-vjecares-ne-spitalin-continental-zbulohet-kush-ishte-mjeku-qe-tentoi-te-vetevritet-foto-78804" }