Vdekja e 16-vjeçares në spitalin privat, nis përballja me ligjin për 3 mjekët përgjegjës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:09 17-05-2017 Vdekja e 16-vjeçares në spitalin privat, nis përballja me ligjin për 3 mjekët përgjegjës

Një ditë pas vdekjes së 16-vjeçares, Blerta Pepa gjatë një operacioni në spitalin privat “Continental” 3 mjekët që asistuan në ndërhyrje janë proceduar penalisht.

Policia ka nisur procedim ndaj Tefik Zhurda, mjeku anestezist, i cili pas ngjarjes tentoi të vetëvritet duke injektuar preparate anestezie në trup. Aktualisht është nën mbikqyrjen e mjekëve në QSUT.

Po ashtu, procedim penal edhe ndaj mjekëve Jovan Kosta dhe Moibus Ulf, me akuzën “Mjekim të pakujdesshëm”.

Blerta Pepa, nuk ishte një vajzë e panjohur. Ajo ishte një artiste që u bë e famshme me talentin e saj në spektaklin “Gjeniu i Vogël”. Ajo iu nënshtrua operacionit në gju, pas një dëmtimi në palestrën e shkollës, por ndërhyrja përmes operacionit dështoi, duke bërë që 16-vjeçarja të ndërrojë jetë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia u prish planin trafikantëve, gjen brenda shtëpisë drogën dhe arreston 4 persona
Sot një vit pa Agim Nezën, dy vajzat që la vetëm të prekin shpirtin me këto foto »
Article Logic
Execution time: 0.014965057373047
array(1) { ["section"]=> string(93) "vdekja-e-16-vjecares-ne-spitalin-privat-nis-perballja-me-ligjin-per-3-mjeket-pergjegjes-78923" }