Vdekja e Dritëro Agollit, ja si reagojnë politikanët, këngëtarët, aktorët e gazetarët nga Shqipëria dhe Kosova

Publikuar tek: kulture-art, më 19:46 03-02-2017 Vdekja e Dritëro Agollit, ja si reagojnë politikanët, këngëtarët, aktorët e gazetarët nga Shqipëria dhe Kosova

Pas vdekjes së shkrimtarit Dritëro Agolli kanë reaguar këngëtarët, gazetarët, aktorët, pedagogët dhe politikanët nga Shqipëria dhe Kosova. Në rrjetet e tyre sociale ata kanë shpërndarë poezi të Agollit si dhe kanë shprehur ngushëllimet për familjen dhe humbjen e një prej shkrimtarëve që ka lënë gjurmë në letërsinë shqiptare ndër vite.

 

Ndër to përmendim, kryetarin e Opozitës Lulzim Basha, presidentin Hashim Thaçi, pedagogun Alban Tartari, këngëtarët Aurela Gaçe, Ledina Çelo, moderatorin Ardit Gjebrea etj.

BASHA.png

drirero_veliaj.png

HASHIM_DRITERO.png

ALBAN_DRITERO.png

 

 dritero_blendi.pngdritero_aurela.pngdritero_art.pngdritero_arditi.pngrozana_dritero.pngledina_celo.png

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029500961303711
array(1) { ["section"]=> string(113) "vdekja-e-dritero-agollit-ja-si-reagojne-politikanet-kengetaret-aktoret-e-gazetaret-nga-shqiperia-dhe-kosova-67661" }