Vdekja e kryeterroristit, presidenti META i gëzuar: Lajm shumë i mirë për njerëzimin (MESAZHI)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:35 27-10-2019 Vdekja e kryeterroristit, presidenti META i gëzuar: Lajm shumë i mirë për njerëzimin (MESAZHI) Presidenti Ilir Meta

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta reagoi i lumtur për vetëvrasjen e liderit të ISIS-it Abu Bekir Al-Bagdadi mbrëmjen e djeshme në Siri. 

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, kreu i shtetit e konsideron vdekjen e numrit 1 të terrorizmit botëror si ‘’lajm shumë i mirë për njerëzimin’’. Ai përforcon krenarinë që Shqipëria po jep kontributin e saj në NATO në kuadër të shkatërrimit të terrorizmit. 

Mesazhi i presidentit Meta pas lajmit të vdekjes së kreut të ISIS-it Abu Bekir Al-Bagdadi:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta: Monika i ka siguruar fëmijët, falë firmës së Lulit dhe Edit ka një pallat
Fitoi mandatin e dytë në Vlorë, Dritan Leli mesazh falenderues për qytetarët dhe familjen: Nuk kemi bërë çdo gjë siç duhet, do korrigjojmë gabimet »
Article Logic
Execution time: 0.010596036911011
array(1) { ["section"]=> string(97) "vdekja-e-kryeterroristit-presidenti-meta-i-gezuar-lajm-shume-i-mire-per-njerezimin-mesazhi-183702" }