Vdekja e modeles 14-vjeçare, trondit ekspertiza ligjore: Ja çfarë iu gjet në trup

Publikuar tek: bota, më 20:13 16-11-2017 Vdekja e modeles 14-vjeçare, trondit ekspertiza ligjore: Ja çfarë iu gjet në trup

Është hedhur poshtë fakti se modelja ruse 14-vjeçare, Vlada Dzyuba ndërroi jetë për shkak të 12 orëve papushim  qëndrimi në pasarelë. Rezultatet e autopsisë tregojnë në fakt se adoleshentja mund të jetë helmuar.

Nga të dhënat e para të ekspertizës thuhet se në trupin e 14-vjeçares janë gjetur gjurmë helmi. Ndërsa nuk është e qartë nëse modelja mund të jetë pickuar nga ndonjë insekt, e ka helmuar ndonjë ushqim apo ka pirë helm qëllimisht.

14-vjeçarja ndërroi jetë disa javë më parë dhe mediat e huaja raportuan se Vlada vdiq pasi kishte sfiluar 12 orë rresht në pasarelën e Shangait.

 

14-yo-model-dies-in-in-china-vlada-dzyuba-10-the-siberian-times-1.jpg

14-yo-model-dies-in-in-china-vlada-dzyuba-9-the-siberian-times-e1509700847584.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « NASA jep lajmin e fundit: Ja kur do t’i gjejmë ku ndodhen UFOT
Franca pushtohet nga protestat anti Macron »
Article Logic
Execution time: 0.014069795608521
array(1) { ["section"]=> string(85) "vdekja-e-modeles-14-vjecare-trondit-ekspertiza-ligjore-ja-cfare-iu-gjet-ne-trup-99824" }