Vdekja e papritur e kapitenit 31-vjeçar, UEFA merr një vendim dinjitoz

Publikuar tek: sport, më 16:22 05-03-2018 Vdekja e papritur e kapitenit 31-vjeçar, UEFA merr një vendim dinjitoz

UEFA ka marrë vendimin për të nderuar me një minutë heshtje Davide Astorin, kapitenin e Fiorentinës i cili është gjendur i vdekur në dhomën e hotelit ku ishte akomoduar.

Kështu do të mbahet një minutë heshtje në të gjitha ndeshjet e Champions League dhe Europa League. Ditën e djeshme në grumbullimin në Udine ku po përgatiteshin për ndeshjen kundër Udineses është gjendur i vdekur lojtari i Fiorentinës, Davide Astori.

Dyshohet se lojtarit i mori jetën një atak kardiak. Astori, vetëm 31-vjeç dhe pjesëtar i kombëtares italiane të futbolli u nda në mënyrë tragjike nga jeta ku vetëm 2 orë para ndeshjes me Udinesen ku ai do luante si titullar ka ndërruar jetë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02720308303833
array(1) { ["section"]=> string(76) "vdekja-e-papritur-e-kapitenit-31-vjecar-uefa-merr-nje-vendim-dinjitoz-112274" }