Vdekja e Rexhina Debrovës, vajza e gra i bashkohen protestës së familjarëve të 25 vjeçares para maternitetit (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:23 25-04-2019 Vdekja e Rexhina Debrovës, vajza e gra i bashkohen protestës së familjarëve të 25 vjeçares para maternitetit (VIDEO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, dhjetra qytetarë janë mbledhur paraditen e sotme në hyrjen e maternitetit të Elbasanit, në mbështetje të familjarëve të Rexhina Debroves, vajzës që humbi jetën pas operacionit të lindjes së fëmijës së sajë të parë.

Ftesës së familjarëve për të protestuar, i janë përgjigjur nënat dhe vajzat e reja të qytetit të Elbasanit. Me pankarta në duar, ato kërkojnë drejtësi dhe dënimin e fajtorëve.

"Këtu do mblidhemi çdo ditë derisa drejtsia të vihet në vend", thonë familjarët tashmë të mbështetur edhe nga dhjetra bashkëqytetarët, raporton gazetari Endri Mema.

Kujtojmë se ditën e djeshme dy mjekët e arrestuar, u lanë të lire dhe do hetohen në gjendje të lirë sipas vendimit të gjykatës. Familjarët protestuan ditën e djeshme para gjykatës me beben e sapolindur në krahë.

57882309_359744958005275_6011008465365893120_n.jpg

58734082_2161181570632300_1525973958686408704_n.jpg

58543211_500897220446128_7775751716305108992_n.jpg

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lëvizje në prag fushate, kryetari i PS Shkodër emërohet drejtor i postës
200 këpucë të emigrantëve dhe flamuj para parlamentit, të rinjtë e PD dhe LSI protestë simbolike te Kuvendi (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011457920074463
array(1) { ["section"]=> string(120) "vdekja-e-rexhina-debroves-vajza-e-gra-i-bashkohen-protestes-se-familjareve-te-25-vjecares-para-maternitetit-video-161784" }