Vdekja e ushtarakes në Letoni, reagon Presidenti Meta

Publikuar tek: aktualitet, më 12:05 06-05-2019 Vdekja e ushtarakes në Letoni, reagon Presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Letoni, ku humbi jetën efektivja e FA, Zarife Hasanaj si dhe u plagosën dy të tjerë.

Përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat nga Presidenca, thuhet se me hidhërim të thellë Presidenti është informuar për ngjarjen tragjike të ndodhur me kontigjentin e Forcave të Armatosura, në kuadër të asgjesimit të municioneve dhe lëndëve eksplozive në Letoni, ku ka humbur jetën në krye të detyrës Nëntetare Zarife Hasanaj si dhe kanë mbetur të plagosur Komandanti i Kontingjentit, Major Klodian Tanushi, si dhe dhe Rreshteri Julian Kapaj.

Presidenti Meta i shpreh ngushëllimet më të thella familjes se Nëntetares Zarife Hasanaj, si dhe pjesëtarëve të kontingjentit të FA në Letoni.

Presidenti Meta po ndjek me shqetësim gjendjen e efektivëve të plagosur dhe u shpreh urimet për shërim sa më të shpejtë Major Klodian Tanushi dhe Rreshterit Julian Kapaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070700645446777
array(1) { ["section"]=> string(59) "vdekja-e-ushtarakes-ne-letoni-reagon-presidenti-meta-163145" }