Vdekja në qeli e multimiarderit amerikan, ekspertiza: Ka thyerje të qafës (REZULTATET, 1 javë më pas)

Publikuar tek: bota, më 10:57 16-08-2019 Vdekja në qeli e multimiarderit amerikan, ekspertiza: Ka thyerje të qafës (REZULTATET, 1 javë më pas)

Autopsia e ish-financierit Jeffrey Epstein, që vdiq në një vetëvrasje ndërkohë që priste gjykimin me akuzën e abuzimeve seksuale, tregoi thyerjen e qafës në disa vende, sipas dy burimeve, raporton Reuters.

Kjo mund tu ndodhë atyre që varin veten ose mbyten.

Epstein u gjet i vdekur në qelinë e tij në Nju Jork të shtunën e kaluar. Rrethanat e vdekjes së multimilionerit janë ende nën ivestigim, dhe është e paqartë se kur do të bëhet publike autopsia.

“asgjë nuk duhet të mbetet në vacuum” tha Barbara Sampson, një doktoreshe e mjeksisë ligjore në Nju Jork City.

Thyerja e qafës së Epstein u raportua më parë nga Washington Post. Avokatët e multimiliarderit nuk kanë folur akoma. Ndërkohë që prokurori i përgjithshëm William Barr ka thënë se po kryehet një hetim intesiv për vdekjen e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012662172317505
array(1) { ["section"]=> string(103) "vdekja-ne-qeli-e-multimiarderit-amerikan-ekspertiza-ka-thyerje-te-qafes-rezultatet-1-jave-me-pas-175501" }