Vdekja 'thriller' e ish-ministrit grek, dy skenarët që autoritetet po hetojnë për aksidentin (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 23:30 24-01-2021 Vdekja 'thriller' e ish-ministrit grek, dy skenarët që autoritetet po hetojnë për aksidentin (VIDEO) Sifi Valvrakis

Autoritet greke kanë nisur hetimin pas vdekjes së ish-ministrit gjatë qeverisës së Pasok, Sifi Valvrakis, i cili u gjet pajetë në zonën e detit pranë Eretria.  

78-vjeçari kishte hyrë në detë për të peshkuar me anë të një motorbarke por duket se koha e keqe bëri që barka të përmbysej.

Valvrakis ra në ujë dhe u gjet nga polumbarët i goditur në kokë dhe me një gisht të prerë të dorës së majtë.

Policia helene e ka bazuar zbardhjen e ngjarjes në 2 pista: ose Valvrakis ka rrëshqitur dhe ka rënë në ujë e më pas është goditur nga helikat e barkës, ose barka është përplasur me një varkë tjetër duke u përmbysur.

Trupi i 78-vjeçarit u gjet në det pranë një ishulli të vogël në zonën e quajtur "Pezonisi" ose "Ishulli i ëndrrave". 

Sipas gruas së tij, Sifis Valyrakis ishte larguar nga Eretria në orën 2 të pasdites me një anije private e cila më vonë u gjet nga një anije peshkimi e bllokuar në juglindje në ishullin Agia Triada (Aspronisi) pa persona në bord.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shteti ballkanik regjistron të infektuarin e parë me mutacionin britanik të Covid-19
»
Article Logic
Execution time: 0.01148796081543
array(1) { ["section"]=> string(102) "vdekja-thriller-e-ish-ministrit-grek-dy-skenaret-qe-autoritetet-po-hetojne-per-aksidentin-video-236249" }