Vdes 2 orë para ndeshjes kapiteni i Fiorentintës dhe mbrojtësi i kombëtares "Axurre"

Publikuar tek: sport, më 12:34 04-03-2018 Vdes 2 orë para ndeshjes kapiteni i Fiorentintës dhe mbrojtësi i kombëtares

Një lajm shumë i rëndë ka goditur futbollin italian mëngjesin e sotëm.

Në grumbullimin në Udine ku po përgatiteshin për ndeshjen kundër Udineses është gjendur i vdekur lojtari i Fiorentinës, Davide Astori. Kapiteni i Fiorentinës është gjendur i vdekur në dhomën e hotelit ku ishte akomoduar.

Dyshohet për një atak kardiak të lojtarit që atij i ka marrë jetën.

Astori vetëm 31 vjeç dhe pjesëtar i kombëtares italiane të futbolli ndahet në mënyrë tragjike nga jeta ku vetëm 2 orë para ndeshjes me Udinesen ku ai do luante si titullar ka ndërruar jetë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037746906280518
array(1) { ["section"]=> string(89) "vdes-2-ore-para-ndeshjes-kapiteni-i-fiorentintes-dhe-mbrojtesi-i-kombetares-axurre-112162" }