Vdes 59-vjeçari nga koronavirusi në Prizren, shkon në 30 numri i viktimave

Publikuar tek: rajon, më 19:37 25-05-2020 Vdes 59-vjeçari nga koronavirusi në Prizren, shkon në 30 numri i viktimave

Një pacient i diagnostikuar me COVID-19, ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Kosovë.

Mësohet se bëhet fjalë për një 59-vjeçar nga Prizreni, i cili po trajtohej në Klinikën Infektive prej ditësh.

“I njëjti po trajtohej prej ditësh në Mjekimin intensiv të Klinikës Infektive dhe kishte edhe sëmundje tjetër shoqëruese”, thuhet në njoftimin e MSH-së.

Kujtojmë që me rastin e sotëm numri i viktimave në total në Kosovë ka arritur në 30.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064001083374023
array(1) { ["section"]=> string(80) "vdes-59-vjecari-nga-koronavirusi-ne-prizren-shkon-ne-30-numri-i-viktimave-207777" }