Vdes aktori i njohur i filmit ‘James Bond’

Publikuar tek: bota, më 17:09 21-09-2020 Vdes aktori i njohur i filmit ‘James Bond’

Aktori i njohur britanik Michael Lonsdale ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 89-vjeçare.

Aktori luajti në rolin e Hugo Drax, në filmin ‘James Bon’, një biznesmen që planifikonte të helmonte të gjithë njerëzit në Tokë dhe më pas të ripopullonte planetin.

Aktori kishte një karrjerë të larmishme në filma, tv, radio dhe skenë. Ai ka marrë pjesë në rreth 200 role në gjuhën angleze, por edhe frënge.

_114509409_gettyimages-1193044036_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010979890823364
array(1) { ["section"]=> string(47) "vdes-aktori-i-njohur-i-filmit-james-bond-221150" }