Vdes aktori i njohur i filmit ‘James Bond’

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:17 22-09-2020 Vdes aktori i njohur i filmit ‘James Bond’

Aktori i njohur britanik Michael Lonsdale ka ndërruar jetë dje në moshën 89-vjeçare.

Aktori luajti në rolin e Hugo Drax, në filmin ‘James Bon’, një biznesmen që planifikonte të helmonte të gjithë njerëzit në Tokë dhe më pas të ripopullonte planetin.

Aktori kishte një karrierë të larmishme në filma, tv, radio dhe skenë. Ai ka marrë pjesë në rreth 200 role në gjuhën angleze, por edhe frënge.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012130975723267
array(1) { ["section"]=> string(47) "vdes-aktori-i-njohur-i-filmit-james-bond-221195" }