Vdes aktorja e njohur e Hollywood Kelly Preston, bashkëshortja e John Travoltas

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:57 13-07-2020 Vdes aktorja e njohur e Hollywood Kelly Preston, bashkëshortja e John Travoltas Kelly Preston dhe John Travolta

Ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare aktorja e njohur e Hollywood Kelly Preston, bashkëshortja e aktorit John Travolta.

Lajmin e trishtë të vdekjes së aktores e ka dhënë vetë John Travolta, i cili shkruan se pas 2 vitesh betejë me kancerin e gjirit, Kelly nuk ka mundur t’ja dalë. “...gruaja ime e bukur Kelly ka humbur betejën e saj dy vjeçare me kancerin e gjirit”, shkruan Travolta ndër të tjera.

John Travolta dhe Kelly Preston u martuan në vitin 1991 duke u kthyer në një nga çiftet më të bukura dhe më jetëgjata të Hollywood-it. Ata kanë luajtur dhe filma së bashku duke qenë protagonistë. Jeta e tyre mori një goditje të fortë në vitin 2009 kur djali i madh i familjes Jett ndërroi jetë në moshën 16 vjeçare nga një krizë epilepsie në Bahamas.

104139253-788eaa90-dfa1-4af0-aa91-9b5d860bae80.jpg
104140136-1b8be85f-4b8d-4a8c-a89f-3f211d34cd86.jpg
104139007-184b8cf4-ca12-4bd9-96fb-956522bb4f57.jpg
104139105-4c19c68a-69d5-4438-8056-86a93a41a3e7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093450546264648
array(1) { ["section"]=> string(85) "vdes-aktorja-e-njohur-e-hollywood-kelly-preston-bashkeshortja-e-john-travoltas-213693" }