Vdes babai i filmave horror Herschell Gordon Lewis

Publikuar tek: bota, më 21:19 26-09-2016 Vdes babai i filmave horror Herschell Gordon Lewis

Regjisori Herschell Gordon Lewis, i njohur si “Padrinoja i filmave horror” ka ndërruar jetë në moshën 87 vjeçare.

Autori i një sërë filmash horror si “Blood Feast” dhe “Two Thousand Maniacs”, e nisi karierën e tij në vitet 1960. Përveç regjisurës Lewis ka shkruar disa libra mbi marketingun dhe të drejtat e autorit, ka punuar në radio dhe ka dhënë leksione në disa universitete.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022711992263794
array(1) { ["section"]=> string(56) "vdes-babai-i-filmave-horror-herschell-gordon-lewis-54192" }