Vdes deputetja britanike, Jo Cox, pas sulmit me armë zjarri e thikë

Publikuar tek: bota, më 17:28 16-06-2016 Vdes deputetja britanike, Jo Cox, pas sulmit me armë zjarri e thikë

Deputetja britanike Jo Cox ka ndërruar jetë në spital si pasojë e plagëve të shkaktuara nga sulmi me armë zjarri dhe thikë.

42 vjeçarja Jo Cox u sulmua ditën e sotme pranë një biblioteke nga një person, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Mendohet se agresori, i cili qëlloi me armë mbi deputeten laburiste e më pas me thikë, është simpatizant i partisë britanike “Britain First”, një parti politike që kërkon largimin e Britanisë nga Bashkimi Europian.

Cox, nënë e dy fëmijëve, kishte bërë disa herë thirrje që Britania duhet të bënte më shumë për qetësimin e situatës në Siri.

nintchdbpict000245153229.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035402059555054
array(1) { ["section"]=> string(71) "vdes-deputetja-britanike-jo-cox-pas-sulmit-me-arme-zjarri-e-thike-43730" }