Vdes futbollisti 21-vjeçar, pas rrëzimit jashtë fushës së lojës

Publikuar tek: sport, më 20:23 14-05-2015 Vdes futbollisti 21-vjeçar, pas rrëzimit jashtë fushës së lojës

Një futbollist ka vdekur pas një dëmtimit fatal që mori gjatë një ndeshjeje.  Emanuel Ortega, ndërsa po merrte topin jashtë fushe humbi ekuilibrin duke u përplasur me murin që ndan tifozët nga fusha.

Pavarësisht se iu dha ndihma e shpejtë dhe u dërgua me shpejtësi në spital, 21-vjeçari vdiq në orët e para të ditës së sotme, afërsisht dy javë pas aksidentit ku mori dy fraktura në kafkë.

Në rrjetet sociale ka nisur të qarkullojë një postim i tij i vitit 2012, ku shkruan se futbolli është jeta e tij. “Ndoshta nuk do të luaj kurrë futboll profesionist”, shkruan ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03351616859436
array(1) { ["section"]=> string(68) "vdes-futbollisti-21-vjecar-pas-rrezimit-jashte-fushes-se-lojes-11198" }