Vdes gjatë lindjes luftëtarja e Ebola-s, ishte shpallur personi i vitit

Publikuar tek: bota, më 13:46 28-02-2017 Vdes gjatë lindjes luftëtarja e Ebola-s, ishte shpallur personi i vitit

Luftëtarët e Ebola-s u shpallën persona të vitit më 2014 kur Ebola u përhap në Afrikën e Jugut dhe mori jetët e 11 mijë e 310 personave.

Por, mjekja nga Liberia, Salome Karwan nuk ishte një nga viktimat, shkruan ‘Time’.

Sëmundja që kaploi gjithë qytetin e saj e fundosi edhe atë pasi i mori jetën nënës së saj, babait, vëllait, hallave, xhaxhallarëve dhe shumë kushërinjve.

Por, Karwah, motra e saj Josephine dhe i fejuari i saj James mbetën të gjallë.

Megjithatë ajo i shpëtoi Ebolës, nuk arriti t’i shpëtojë sistemit të thyer mjekësor të Liberisë, dhe gjeti vdekjen gjatë lindjes së foshnjës së saj.

Karwah mahitej se të mbijetuarit e Ebolës kishin super-fuqi sepse pasi kishin kaluar Ebola-n ata ishin bërë përjetësisht imunë nga ajo sëmundje, por ajo humbi tragjikisht jetën gjatë lindjes së foshnjës së saj.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013062000274658
array(1) { ["section"]=> string(76) "vdes-gjate-lindjes-luftetarja-e-ebola-s-ishte-shpallur-personi-i-vitit-70235" }