Vdes i ati i foshnjes 18 muajsh palestinez që u dogj i gjallë nga ekstremistët izraelit

Publikuar tek: bota, më 17:15 08-08-2015 Vdes i ati i foshnjes 18 muajsh palestinez që u dogj i gjallë nga ekstremistët izraelit

Sa’ed Daëabsha u përpoq të shpëtonte djalin e tij 18 muajsh nga zjarri që iu vu shtëpisë së tij në Ripin e Gazës pas një sulmi të ekstremistëve izraelitë. Ai mori plagë të rënda gjatë përpjekjeve për të shpëtuar fëmijën e tij.

31 vjeçari, baba i dy fëmijëve ndërroi jetë sot si pasojë e djegieve të gradës së dytë në 80% të trupit. Shtëpia e tij në Ripin e Gazës u sulmua barbarisht gjatë natës nga ekstremistë izraelitë, të cilët hohën kokteile molotovi. 31 vjeçari u përpoq të shpëtonte fëmijën e tij 18 muajsh por nuk ia doli dot.

Dawabsha-EPA.jpg

Banorët e lagjes thanë për New York Times, se trishtimi ka pllakosur fshatin, ndërsa shtoi se trupi i pajetë i fqinjit do të varroset të dielën. E shoqja 27 vjeçare e viktimës ndodhet ende në gjendje të rëndë në spital. Ngjarja e rëndë tronditi opinionin në mbarë botëm.

firebomb-getty.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013680934906006
array(1) { ["section"]=> string(93) "vdes-i-ati-i-foshnjes-18-muajsh-palestinez-qe-u-dogj-i-gjalle-nga-ekstremistet-izraelit-18005" }