Vdes ish kampioni i MotoGP, Nicky Hayden

Publikuar tek: sport, më 17:08 22-05-2017 Vdes ish kampioni i MotoGP, Nicky Hayden

Është ndarë nga jeta në moshën 35-vjeçare, motoçiklisti amerikan Nikcy Hayden, garues i World Superbike Championship dhe kampion i MotoGP në vitin 2006.

Hayden pësoi dmtime të shumta në kokë dhe kraharor pasi u përplas nga një makinë në bregdetin e Riminit në Itali, teksa po udhëtonte me biçikletë.

35-vjeçari nga Kentucky, SHBA, u transportua me urgjencë në spitalin Bufalini në Cesena ku qëndroi nën kujdesin intensiv të mjekëve, por nuk mundi t'i mbijetonte plagëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.072874069213867
array(1) { ["section"]=> string(45) "vdes-ish-kampioni-i-motogp-nicky-hayden-79555" }