Vdes kuzhinieri i famshëm italian Antonio Carluccio

Publikuar tek: bota, më 17:47 08-11-2017 Vdes kuzhinieri i famshëm italian Antonio Carluccio

Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare, Antonio Carluccio, një prej kuzhinierëve më të famshëm në botë, i njohur si kumbari i kuzhinës italiane.

Me një karrierë më shumë se 50-vjeçare Carluccio, kuzhinier më bazë në Londër dhe pronar i disa restoranteve të famshme, është i famshëm edhe për partneritetin me kuzhinierin italian Gennaro Contaldo dhe televizionin BBC në emisionin ‘Dy italianë të babëzitur”.

Ai ka shkruar dhjetra libra për kuzhinën italiane dhe jo vetëm, ndërsa është nderuar me çmime të larta në Itali dhe Britaninë e Madhe.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012922048568726
array(1) { ["section"]=> string(57) "vdes-kuzhinieri-i-famshem-italian-antonio-carluccio-98833" }