Vdes legjenda e muzikës, Leonard Cohen

Publikuar tek: bota, më 08:33 11-11-2016 Vdes legjenda e muzikës, Leonard Cohen

Këngëtari kanadez me famë botërore, Leonard Cohen, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Lajmi i hidhur u dha në faqen e tij zyrtare në llogarinë e tij në ‘Facebook’.

“Me dhimbje të thellë njoftojmë se poeti legjendar, kantautori dhe artisti, Leonard Cohen ka ndërruar jetë. Kemi humbur një nga muzikantët më të shpërblyer dhe një vizionar të madh” shkruhet në njoftimin ku nuk janë dhënë detaje rreth shkakut të vdekjes së Cohen.

Një tubim mortor do të mbahet në Los Angeles në një nga ditët e ardhshme, thuhet në deklaratën njoftuese në Facebook.

Cohen, në intervistën e tij të fundit për New Yorker, kishte folur për vdekjen.

“Jam gati të vdes, Shpresoj se nuk është shumë e parehatshme”.

Artisti para dy javësh kishte publikuar albumin e tij të 14-të, “You Want it Darker” “Ti e do më errët”, që u vlerësua në mënyrë maksimale nga kritikët. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012115001678467
array(1) { ["section"]=> string(43) "vdes-legjenda-e-muzikes-leonard-cohen-59158" }