Vdes MAFIOZI më i madh i Nju Jorkut, kush ishte ‘GJARPRI’ me pasuri 13 mln EURO

Publikuar tek: bota, më 16:54 09-03-2019 Vdes MAFIOZI më i madh i Nju Jorkut, kush ishte ‘GJARPRI’ me pasuri 13 mln EURO

Vdes mafiozi më i madh i Nju Jorkut.

Carmine Persico, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në burgun e Nju Jorkut. Mafiozi me famë të madhe në Amerikë, i njohur me pseudonimin ‘Gjarpri’ ka vdekur sot pas 33 vitesh në qelinë e burgut.

Carmine la shkollen në moshen 17- vjeçare për t’u bërë brenda 3 viteve ‘mbreti i rrugëve’ në Nju Jork. Carmine, sipas akuzave, ishte përgjegjes për trafik droge, armësh dhe 20 vrasje. Pasuria qe ai kishte krijuar përfshinte 13 milion euro, 3 shtëpi dhe 3 yahte.

Lidhjet e tij me mafien e Italisë dhe të Kolumbisë bënë që Carmine të burgosej pasi u arrestua duke trafikuar armë nga Italia me anijen që kishte në pronësi. Një perandori u shemb kur ai u burgos dhe tani që  vdiq, sipas BBC, raporton newsbomb.al, do bëhet dhe një film për jetën e tij.

carmine-persico-feature.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013396024703979
array(1) { ["section"]=> string(83) "vdes-mafiozi-me-i-madh-i-nju-jorkut-kush-ishte-gjarpri-me-pasuri-13-mln-euro-155793" }