Vdes “Mbreti i unazave” në moshën 93 vjeçare

Publikuar tek: bota, më 14:15 11-06-2015 Vdes “Mbreti i unazave” në moshën 93 vjeçare

Mbreti i Unazave, Christopher Lee i cili ka luajtur në “Stars Wars”,  vdiq  në Chelsea  në moshën 93-vjeçare. Ylli,  i cili ka luajtur Saruman në Mbretin e Unazave  është trajtuar në spital për probleme të frymëmarrjes dhe  të zemrës në 3 javët e fundit.

I njohur si Mbreti unazave, Lee u shfaq në  supersukseset e filmave “ Dark Shadows”, Hugo dhe Hobbit.

Ai gjithashtu njihet për filmat e tij horror , por filmi i tij i parë erdhi në vitin 1957 kur ai u shfaq si krijesë në mallkimin e Frankenstein. Christopher Lee ka qenë një ndër aktorët më të paguar në historinë e filmave. Gjatë karrierës së tij ai ka mundur të grumbullojë miliarda lekë vetëm nga rolet e tij si aktor.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011942863464355
array(1) { ["section"]=> string(48) "vdes-mbreti-i-unazave-ne-moshen-93-vjecare-13283" }