Vdes në moshën 100 vjeçare ish-presidenti i FIFA

Publikuar tek: sport, më 14:51 16-08-2016 Vdes në moshën 100 vjeçare ish-presidenti i FIFA

Ish-presidenti i FIFA, braziliani Joao Havelange, ka ndërruar jetë në moshën 100 vjeçare, raportojnë mediat në vend.

Ai ka drejtuar institucionin e lartë të futbollit nga viti 1974 deri në 1998 dhe u pasua nga Sepp Blatter, duke marë më pas pozicionin president i nderit.

Post që e la në vitin 2013 pas skandalit se kishte marë rryshfet nga agjencia International Sports and Leisure (ISL).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02508807182312
array(1) { ["section"]=> string(54) "vdes-ne-moshen-100-vjecare-ish-presidenti-i-fifa-49908" }