Vdes në moshën 47 vjeçare aktorja e famshme e “Pulp Fiction”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:10 11-09-2016 Vdes në moshën 47 vjeçare aktorja e famshme e “Pulp Fiction”

Është ndarë nga jeta në moshën 47 vjeçare, aktorja, këngëtarja dhe performuesja e cabaret, Alexis Arquette.

Arquette, i lindur si Robert Arquette vendosi të ndryshojë seksin duke u shndërruar në transgjinor duke luftuar për të drejtat e tyre. Ajo është e njohur për rolin e saj në filmin ikonik Pulp Fiction, Love Kills, Blended si dhe për pjesëmarrjen në disa reality shoë.

Arquette vdiq pranë familjes dhe vëllezërve të saj pas një sëmundje të rëndë.

Sasd33dd3d3hot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028137922286987
array(1) { ["section"]=> string(64) "vdes-ne-moshen-47-vjecare-aktorja-e-famshme-e-pulp-fiction-52626" }