Vdes në moshën 60 vjeçare aktorja ikonike amerikane Carrie Fisher

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:07 27-12-2016 Vdes në moshën 60 vjeçare aktorja ikonike amerikane Carrie Fisher

Është ndarë nga jeta aktorja, skenaristja, shkrimtarja dhe producentja e famshme amerikane Carrie Fisher. Ajo ishte 60 vjeçe.

Fisher u bë e njohur me rolin saj në filmin e parë të “Star Wars” kur ishte vetëm 19 vjeçe dhe më pas performoi në filma të tjerë të njohur si The Blues BrothersThe Man with One Red Shoe, Hannah and Her Sisters e Woody Allen në 1986 dhe kohë më vonë me When Harry Met Sally.

Ssd33thjjshot_1.jpg

Carrie Fisher u rikthye në kinema me filmin e fundit të Star Wars: The Force Awakens në rolin e Princeshës Leia.

Screedf4457yui9ofnshot_1.jpg

Scresdf345ufdsghjnshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031840085983276
array(1) { ["section"]=> string(71) "vdes-ne-moshen-60-vjecare-aktorja-ikonike-amerikane-carrie-fisher-63953" }