Vdes në moshën 66-vjeçare legjenda e muzikës Rock

Publikuar tek: bota, më 21:20 02-10-2017 Vdes në moshën 66-vjeçare legjenda e muzikës Rock

Është ndarë nga jeta në moshën 66-vjeçare këngëtari dhe kompozitori amerikan Tom Petty.

Legjenda e muzikës Rock, vokalist i grupit Tom Petty And The Heartbreakers, u nda nga jeta ditën e sotme në spital ku u transportua me urgjencë pasi pësoi arrest kardiak në shtëpinë e tij në Malibu.

Këngëtari veteran është i njohur për dy hitet e tij Breakdown në vitin 1978 dhe The Waiting e 1981.

Albumi i fundit Hypnotic Eye u publikua në 2014-ën dhe arriti majat e klasifikimeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakrohet 20 vjeçarja që u trafikua dhe shfrytëzua seksualisht në rrugë, rrahja brutale që i bënë tutorët të fut tmerrin
Masakra në Las Vegas, Trump: Amerika bashkohet si një e vetme »
Article Logic
Execution time: 0.024022817611694
array(1) { ["section"]=> string(55) "vdes-ne-moshen-66-vjecare-legjenda-e-muzikes-rock-94499" }