Vdes nëna dhe 2 fëmijët e saj në Korçë, zjarr në banesë

Publikuar tek: aktualitet, më 06:15 23-07-2015 Vdes nëna dhe 2 fëmijët e saj në Korçë, zjarr në banesë Foto ilustruese

Esmeralda Cicani 52 vjeç dhe dy fëmijët e saj, Kristina Cicani 20 vjeç dhe Tedi Cicani 12 vjeç kanë humbur jetën në banesën e tyre.

Shkak është bërë një zjarr i rënë në banesë ndërsa tre nëna dhe fëmijët e saj ishin duke fjetur në katin e parë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Liceut të qytetit, teksa po zbardhte dita.  Forcat zjarrfikse shkuan në vendngjarje dhe bënë të mundur shuarjen e flakëve e nxjerrjen e trupave të pajetë.

Policia po heton për të ditur shkaqet që shkaktuan zjarrin ndërsa dyshohet se nëna dhe fëmijët e saj humbën jetën si pasojë e asfiksisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Stuhia e shiut lë pa drita Himarën dhe Dhërmiun
Rriten pensionet me 1.4 %, ja kush janë kategoritë që përfitojnë »
Article Logic
Execution time: 0.012186050415039
array(1) { ["section"]=> string(60) "vdes-nena-dhe-2-femijet-e-saj-ne-korce-zjarr-ne-banese-16798" }