Vdes papritmas modelja 14-vjeçare, zbulohet shkaku shokues

Publikuar tek: bota, më 15:40 29-10-2017 Vdes papritmas modelja 14-vjeçare, zbulohet shkaku shokues

Një modele 14-vjeçare ruse vdiq pas një tejlodhje gjatë një kontrate tre mujore pune që kishte nënshkruar në Kinë.

Vlada Zdyuba ra në koma pas një spektakli mode që kishte zgjatur 12 orë rresht në Shanghai.

Për fat te keq ajo nuk u zgjua më edhe ndërroi jetë pas dy ditësh.

Modelja vuante nga meningjiti kronik dhe e dinte që ishtë në një punë “skllavëruese” dhe kishte frikë të merrte trajtime mjekësore.

Zyrtarisht ajo lejohej të punonte vetëm tre orë në javë, shkruan “The sun”, raporton newsbomb.al.

Shumë modele Ruse rekrutohen në Kinë, por rasti tragjik ka ngritur pikëpyetje të shumta në rastin e modeleve që mbingarkohen me punë.

Moska zyrtare do të kërkojë llogari në lidhje me kushtet që jetonte vajza 14-vjeçare gjatë qëndrimit të saj në kontinentin Aziatik.

nintchdbpict000363007472_1.jpg

nintchdbpict000363007460.jpg

nintchdbpict000363007473.jpg

nintchdbpict000363007461.jpg

nintchdbpict000363007462.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011440992355347
array(1) { ["section"]=> string(63) "vdes-papritmas-modelja-14-vjecare-zbulohet-shkaku-shokues-97638" }