Vdes papritur kirurgu Abdyl Myzyri, kolegu bën deklaratën e fortë: I kushtove jetën mjekësisë shqiptare, po nuk t’u gjendën pranë me një ambulancë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:39 11-07-2020 Vdes papritur kirurgu Abdyl Myzyri, kolegu bën deklaratën e fortë: I kushtove jetën mjekësisë shqiptare, po nuk t’u gjendën pranë me një ambulancë FotoMontazh: Mjeku i ndjere Abdyl Myzyri

Mjeku Petrit Vargu bën një deklaratë të fortë për ndarjen nga jeta të kolegut, kirurgut të njohur Abdyl Myzyri.

Vargu jep lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të Myzyrit, ndërsa shkuan se mjekësia shqiptare të cilës ai i kushtoi jetën, nuk iu gjend pranë as me një ambulancë.

“Te qofte dheu i lehte Dr.Dyl Myzyri! Mjekesise shqiptare qe i kushtove jeten ,nuk t’u gjend prane as me nje ambulance, ne te vetmin moment qe pate nevoje. I kemi degjuar shpeshhere te deklarojne se per 15 minuta jane ne cdo skaj te Shqiperise. Por cuditerisht ,dje ne kete ore,ne Spille,ne zemer te Shqiperise,nuk u duken kurre. Ne i njohim mire,prandaj i demaskojme. Ti shkelqen me mungesen tende dhe nuk do te harrohesh kurre nga miqte ,duke i lene erresiren dhe turpin sistemit shendetesor Shqiptar”, shkruan mjeku Petrit Vargu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093750953674316
array(1) { ["section"]=> string(150) "vdes-papritur-kirurgu-abdyl-myzyri-kolegu-ben-deklaraten-e-forte-i-kushtove-jeten-mjekesise-shqiptare-po-nuk-t-u-gjenden-prane-me-nje-ambulance-213504" }