Vdes papritur në moshën 40-vjeçare mënaxheri i grupit Maroon 5

Publikuar tek: bota, më 21:30 23-12-2017 Vdes papritur në moshën 40-vjeçare mënaxheri i grupit Maroon 5

Ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare, Jordan Feldstein, menaxher i vjetër i grupit rock Maroon 5. Jordan vdiq si pasojë e një ataku kardiak.

Feldstein, gjithashtu vëllai i aktorit Jonah Hill, drejtoi me sukses Maroon 5 nga fillimi i grupit më shumë se 15 vjet më parë. Si themelues i Menaxhimit të Artistëve të Karrierës (CAM), ai gjithashtu ndihmoi artistët si Miguel, Robin Thicke, Elle King, Big Boi dhe të tjerë për të bërë karrierë.

Në vitin 2015, CAM u bashkua me Menaxhimin e Taput me bazë në Londër, duke shtuar menaxhuesit e Lana Del Rey Ben Mawson dhe Ed Millett në ekipin ekzekutiv. Feldstein u emërua Nr. 96 në listën e “Billboard's Power 100” vitin e kaluar.

Ndërsa familjarët pas vdekjes së tij pohuan se:

“Për fat të keq, Jordan ndërroi jetë pas një ataku kardiak”.

Sakaq, ata kanë këkuar një ceremoni mortore private, por mediat e huaja bëjnë me dije se kjo do të jetë e vështirë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013881921768188
array(1) { ["section"]=> string(69) "vdes-papritur-ne-moshen-40-vjecare-menaxheri-i-grupit-maroon-5-104159" }