Vdes pas përplasjes piloti i Formual 1, mori goditje të rënda në kokë (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 09:11 25-08-2015

Justin Wilson, 37, pësoi lëndime të rënda në kokë, pasi ai u godit nga mbetjet që fluturuan nga makina.

Ish piloti britanik i Formula1  humbi jetën gjatë një garë  me makina në Indy. Video kamera ka kapur momentin kur pjesa e shkëputur nga makina i ka shkaktuar atij vdekjen.

37-vjeçari pësoi lëndime të rënda në kokë dhe u dërguan në spital në Pensilvani, SHBA por nuk mundi të mbijetojë Wilson, më herët, konkurroi për Minardi dhe Jaguar gjatë sezonit 2003 F1.

Gruaja e tij Jill dhe dy vajzat Jane dhe Jessica mbeten në Longmont, Kolorado. Vëllai i tij më i ri Stefan, një shofer garash me makina kërkon që të ruhet qetësia pas tragjedisë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040276050567627
array(1) { ["section"]=> string(80) "vdes-pas-perplasjes-piloti-i-formual-1-mori-goditje-te-renda-ne-koke-video-19112" }