Vdes spikerja e njohur amerikane, pësoi infarkt teksa po shkonte në një varrim

Publikuar tek: bota, më 16:37 28-12-2017 Vdes spikerja e njohur amerikane, pësoi infarkt teksa po shkonte në një varrim

Është ndarë nga jeta një nga spikeret më një njohura në SHBA, fituese e një sërë çmimesh gazetarie, Amanda Davis. Ajo ishte 62 vjeçe.

Sipas televizionit ku ajo punonte së fundmi, “CBS 46”, Davis pësoi infarkt teksa po priste aeroplanin për të shkuar në funeralin e një njeriu të afërm.

Gazetarja, fituese e çmimit Emmy, e nisi karrierën e saj në televizionin WAGA-TV 26 vite më parë. Fjalët e saj të fundit ishin ato të shkruara për Krishtlindje në Facebook “Qëndroni të fortë dhe vazhdoni t’i luteni Zotit”.

asdfwefweg3g.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aktorja e famshme dhe motra e saj luftojnë për jetën, aksidenti i tmerrshëm i merr jetën prindërve
ISIS pranon sulmin ku mbetën 41 të vdekur, mes tyre dhe fëmijë »
Article Logic
Execution time: 0.0099778175354004
array(1) { ["section"]=> string(84) "vdes-spikerja-e-njohur-amerikane-pesoi-infarkt-teksa-po-shkonte-ne-nje-varrim-104684" }