Vdes studenti amerikan që u dënua në Korenë e Veriut për vjedhjen e një posteri

Publikuar tek: bota, më 22:45 19-06-2017 Vdes studenti amerikan që u dënua në Korenë e Veriut për vjedhjen e një posteri

Studenti amerikan i dënuar në Korenë e Veriut për vjedhjen e një posteri propagandues, Otto Warmbier, ka ndërruar jetë.

22-vjeçari kishte vetëm pak ditë që u kthye në shtëpinë e tij në SHBA pas lirimit nga Koreja e Veriut ku vuajti dënimin me 17 muaj burg.

Otto Warmbier kishte pësuar një dëmtim të rëndë në tru gjatë kohës që ndodhej në burg në shtetin diktatorial dhe ishte në gjendje kome gjatë kthimit në atdhe.

Ai u ndalua pas vjedhjes së një posteri propagandues në një dhomë hoteli të rezervuar vetëm për stafin. Përpara se ta lironin, 22 vjeçari pranoi fajin dhe kërkoi falje për "gabimin e rëndë", në gjatë seancës gjyqësore. /Newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012772798538208
array(1) { ["section"]=> string(85) "vdes-studenti-amerikan-qe-u-denua-ne-korene-e-veriut-per-vjedhjen-e-nje-posteri-83084" }