Vdesin 4 persona nga koronavirusi në Greqi, identifikohen dhjetra raste të reja të infektuarish

Publikuar tek: aktualitet, më 18:14 26-03-2020 Vdesin 4 persona nga koronavirusi në Greqi, identifikohen dhjetra raste të reja të infektuarish

Katër persona të infektuar me virusin Covid-19 kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Greqi.

Numri total i viktimave nga koronavirusi në vendin fqinj ka shkuar në 26, prej të cilëve 21 janë burra dhe 5 gra.

Po ashtu, numri i rasteve të reja me koronavirus është 71, duke e çuar numrin total të personave të prekur në 892.

Nga këta, 57 janë në kujdes intensiv dhe 54 të tjerë të intubuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088200569152832
array(1) { ["section"]=> string(101) "vdesin-4-persona-nga-koronavirusi-ne-greqi-identifikohen-dhjetra-raste-te-reja-te-infektuarish-200188" }