Vdiq bashkë me Azem Hajdarin 21 vite më parë, Rudina dhe Kiri vizitojnë familjen e Besnik ÇERËS: Ra si vëllai i Azemit (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:43 12-09-2019 Vdiq bashkë me Azem Hajdarin 21 vite më parë, Rudina dhe Kiri vizitojnë familjen e Besnik ÇERËS: Ra si vëllai i Azemit (E PLOTË) Rudina dhe Kiri Hajdari vizitojnë familjen e ish-truprojës së Azem Hajdarit, Besnik Çera

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari vizitoi bashkë me vëllain e saj Kirin familjen e ish-truprojës së vrarë të Azem Hajdarit, Besim Çerën.

Vizitën te familjarët të Çerës, Rudina Hajdari e ndau në profilin e saj në ‘’Facebook’’, ku çmon sakrificën e tij, i cili vdiq 21 vite më parë në atentatin e 12 shtatorit 1998 para selisë së PD-së bashkë me ish-liderin e Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990 Azem Hajdari.

Postimi i Rudina Hajdarit:

Sot bashkë me Kirin, vizituam familjen e të ndjerit dhe mikut tonë, Besim Çera. I përjetshëm kujtimi i Besim Çerës që ra si vëllai i Azem Hajdarit! Nderime dhe mirënjohje përherë nga familja jonë.

rudina.jpg
rudina hajdari.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071871280670166
array(1) { ["section"]=> string(131) "vdiq-bashke-me-azem-hajdarin-21-vite-me-pare-rudina-dhe-kiri-vizitojne-familjen-e-besnik-ceres-ra-si-vellai-i-azemit-e-plote-178226" }