'Veç për Zonja', lokali në Prishtinë ku burrat nuk janë të mirëpritur

Publikuar tek: rajon, më 09:32 05-07-2020 'Veç për Zonja', lokali në Prishtinë ku burrat nuk janë të mirëpritur Lokali vetem per grate ne Prishtine

Në Prishtinë është hapur një lokal vetëm për gratë, pasi burrat janë të përjashtuar dhe nuk lejohet të hyjnë.

Kafeneja ka atmosferë shtëpie, jo shumë dekorim, por disa ulëse të rehatshme ku dominon ngjyra e kuqe e errët.

Pronarja e lokalit, Sevdia, thotë se kjo është një ëndërr e saj e bërë realitet që të hapë një lokal ku mund të takohen vetëm gratë, pa prezencën e meshkujve.

Ajo thotë se tashmë pret vizita edhe nga gra të tjera të rajonit por edhe më gjerë.

Këshilla e saj për të gjitha gratë është që të punojnë fort dhe të realizojnë ëndrrat e tyre, edhe pse jeta mund t'i përballë me vështirësi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099859237670898
array(1) { ["section"]=> string(73) "vec-per-zonja-lokali-ne-prishtine-ku-burrat-nuk-jane-te-mirepritur-212869" }