Vedat Ademi lançon "Bën Ftohtë"

Publikuar tek: kulture-art, më 15:01 15-02-2015 Vedat Ademi lançon

Këngëtari i talentuar i muzikës së lehtë ka ardhur me një këngë të re në këtë Shën Valentin.

“Bën Ftohtë” titullohet kënga më e re që Vedat Ademi e solli si një dhuratë për Shën Valentin  për të gjithë fansat dhe adhuruesit e muzikës së tij. Kënga është pritur shumë mirë nga publiku dhe videoja ka marrë menjëherë mijëra klikime në "Youtube."

Teksti i këngës " Bën Ftohtë"

"Të dua, shko dhe pse për sa kohë kjo vlen

Pasion i hidhur vjen dhe ta rrëmben.

Kur jeta të zhgënjen,

papritur merr tjetër kthesë

m'inkujaro, vetes jepi shpresë.

REF. 2x

Kur bën ftohtë ajo

vjen e qetë dhe pasuri

Flokë dëbore ra,

preku lehtë në gjoksin tim

Ndjej çdo gjest të saj

kur vështron në sytë e mi

Më shkruaj emrin tënd aty

E kam me shumë deshirë

që ta njoh më mirë

Kur ta takoj çfarë ti them asaj

Kur jeta të zhgënjen

prapritur merr tjetër kthesë

m'inkujaro, vetes jepi shpresë.

REF. 2x

Kur bën ftohtë ajo

vjen e qetë dhe pasuri

Flokë dëbore ra,

preku lehtë në gjoksin tim

Ndjej çdo gjest të saj

kur vështron në sytë e mi

Më shkruaj emrin tënd aty

Degjo hapat para meje e vetme kalon

Dimri më duket si verë

nga ngrohtësia që më dhuron

Kur bën ftohtë ajo (vjen e qetë dhe pasuri)

Flokë dobore ra (preku lehtë në gjoksin tim)

REF. 2x

Kur bën ftohtë ajo

vjen e qetë dhe pasuri

Flokë dëbore ra,

preku lehtë në gjoksin tim

Ndjej çdo gjest të saj

kur vështron në sytë e mi

Më shkruaj emrin tënd aty

Me shkruaj emrin tend aty..."

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024391174316406
array(1) { ["section"]=> string(34) "vedat-ademi-lancon-ben-ftohte-3408" }