Veliaj: Bashkia investime minimale në kopshte dhe rrugë

Publikuar tek: politike, më 18:42 19-05-2015 Veliaj: Bashkia investime minimale në kopshte dhe rrugë

Kandidati i PS për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka thënë gjatë një bashkëbisedimi me banorët e njësisë 5 në kryeqytet se investimet nga Bashkia këto katër vjet ishin minimale, kjo për shkak të paaftësisë së tyre.

“Ata thonë se do bëjmë këtë apo atë për kryeqytetin. Po pse nuk e bëni tani, duke qënë se e keni edhe Bashkinë? Nuk i bëjnë sepse janë të paaftë”, tha kandidati i PS, Veliaj.

“Tirana nuk është vendi i 1 milionë banorëve, është vendi i 1 milionë ëndrrave, i 1 milionë talenteve, i 1 milionë të rinjve që e shohin Tiranën sit ë ardhmen e tyre. Çështja e rrugëve ka një shpjegim, investimet për çerdhet dhe kopshtet kanë qenë vetëm 1.6%, investimet në rrugë ishin vetëm 40%, pra këta nuk kanë marrë asnjë notë kaluese”, tha Veliaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rroshi përgjigje Bashës: Nuk jam “Don Kishoti” i Tiranës që të premtoi tram dhe metro
Rama synon të “shënojë” me Michael Jordan »
Article Logic
Execution time: 0.0098509788513184
array(1) { ["section"]=> string(60) "veliaj-bashkia-investime-minimale-ne-kopshte-dhe-rruge-11515" }