Veliaj bën një veprim të papritur "live" në emision, nxjerr nga xhepi zarfin dhe 1 qind lekë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:15 24-05-2016 Veliaj bën një veprim të papritur

Veliaj bën një veprim të papritur "live" në emision, nxjerr nga xhepi zarfin dhe 1 qind lekë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj paraqiti live në studion e gazetares Ilva Tare një zarf me një 1 mijë lekësh të vjetër për t’ia “dhuruar” Presidentit të Republikës. Kjo është shuma në fakt që presidenti ka kërkuar në Gjykatë si dëmshpërblim ndaj akuzave.

Tare:  Çfarë keni aty?

Veliaj: Kam një zarf që është në nderin e tij. Kushton 1 mijë lekë (Të vjetra). Ja ku është 1 mijë lekëshi.

 Tare: Të dënoheni në gjykatë dhe të humbisni dhe mandatin.

Veliaj: Nesër Presidenti do ta ketë 1 mijë lekëshin me zarf rekomande. Tani që u lamë dhe nderi i tij u kompensua, a mund të fokusohemi tek gjërat më serioze?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008903980255127
array(1) { ["section"]=> string(95) "veliaj-ben-nje-veprim-te-papritur-live-ne-emision-nxjerr-nga-xhepi-zarfin-dhe-1-qind-leke-41321" }