Veliaj dhe klerikët shqiptarë mbjellin ullirin e parë në “Parkun e Paqes"

Publikuar tek: aktualitet, më 18:11 08-09-2015 Veliaj dhe klerikët shqiptarë mbjellin ullirin e parë në “Parkun e Paqes

Është organizuar pranë “Piramidës” në kryeqytet, ceremonia e rradhës në kuadër të takimit ndërkombëtar për paqen, që po zhvillohet prej tre ditësh në Shqipëri.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka lajmëruar se shumë shpejtë në zonën e Piramidës, që dikur ka qenë simbol i komunizmit atesit, do të ndërtohet “Parku i Paqes”. Aty sipas Veliajt, do të mbillen të gjitha pemët që ndodhen në kuran dhe bibël.

Kryebashkiaku i Tiranës, së bashku me klerikët e katër besimeve fetare në Shqipëri, kanë mbjellë pemën e parë të ullirit në vendin që shumë shpejt do të shndërrohet në “Parkun e Paqes”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhduket shqiptarja në Britani, policia thirrje për ndihmë
Ambasada e SHBA e kënaqur me dorëheqjen e Ndokës: Vendim përparimtar për Shqipërinë »
Article Logic
Execution time: 0.010789155960083
array(1) { ["section"]=> string(77) "veliaj-dhe-kleriket-shqiptare-mbjellin-ullirin-e-pare-ne-parkun-e-paqes-20284" }