Veliaj: Është Tirana dhe jo Kabuli. Qytetarët: Punëtorët me keq së në Kabul

Publikuar tek: politike, më 19:27 23-08-2015 Veliaj: Është Tirana dhe jo Kabuli. Qytetarët: Punëtorët me keq së në Kabul

“Është Tirana jonë, jo Kabuli”, kështu e ka titulluar albumin e aksionit për lirimin e hapësirave publike kryebashkiaku Erion Veliaj.

Megjithatë, qytetarët kanë reaguar në profilin e tij në facebook duke vënë në dukje kushtet në të cilat punojnë punonjësit e bashkisë. Pa doreza dhe pa syze mbrojtëse punonjësit e bashkisë heqin hekurate vendosura nëpër rrugë.

Duke vlerësuar këtë aksion të bashkisë, qytetarët i kërkojnë kryebashkiakut Veliaj që të tregohet më shumë kujdes dhe respekt për sigurinë e punëtorëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088560581207275
array(1) { ["section"]=> string(78) "veliaj-eshte-tirana-dhe-jo-kabuli-qytetaret-punetoret-me-keq-se-ne-kabul-19000" }