Veliaj i kthehet Metës: Mbron gjobë-mediat që ngrihen me trafikun e drogës dhe sulmon troç-mediat që hetojnë trafikun e pasaportave

Publikuar tek: politike, më 15:32 25-10-2020 Veliaj i kthehet Metës: Mbron gjobë-mediat që ngrihen me trafikun e drogës dhe sulmon troç-mediat që hetojnë trafikun e pasaportave Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka dënuar sulmin e paprecedentë  të presidentit Meta i cili ka nisur një fushatë kundër medias e cila zbuloi skandalin me dhënien e pasaportave në kundërshtim me ligjin.

Përmes një postimi në Tëitter, Veliaj shpreh solidaritetin me mediat që hetojnë dhe refuzojnë bullizmin e një pakice të lodhur rrënojash morale në emër të shumicës së ndershme të vendit.

“Çudira Presidenciale, mbron gjobë-mediat që ngrihen me trafikun e drogës dhe sulmon troç-mediat që hetojnë trafikun e pasaportave! Solidaritet me Albën, Carlon e këdo që refuzon bullizmin e një pakice të lodhur rrënojash morale në emër të shumicës së ndershme të vendit”, shkruan Veliaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas “planit me 5 PIKA” për ekonominë, Basha publikon “4 HAPAT” për shëndetësinë: Të rriten urgjent testimet
‘Big Fish-i i Presidencës nxjerr tallava-dekrete’, Spiropali sulmon Metën: Ta durojmë edhe pak Big Matrapazin, derisa mikro partia t’i bëhet hi »
Article Logic
Execution time: 0.0097150802612305
array(1) { ["section"]=> string(137) "veliaj-i-kthehet-metes-mbron-gjobe-mediat-qe-ngrihen-me-trafikun-e-droges-dhe-sulmon-troc-mediat-qe-hetojne-trafikun-e-pasaportave-225094" }