Veliaj ironizon PD dhe LSI: I nisin protestat si Eurovizioni, i mbarojnë si Boko Haram. Pak më parë firmosa kërkesën e Gazmend Bardhit...

Publikuar tek: politike, më 17:34 20-06-2019 Veliaj ironizon PD dhe LSI: I nisin protestat si Eurovizioni, i mbarojnë si Boko Haram. Pak më parë firmosa kërkesën e Gazmend Bardhit...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vijuar sot me takimet elektorale duke u ndalur në Njësinë Nr.11 në Tiranë.

Nga Lapraka, Veliaj nuk ka kursyer ironinë për protestat e opozitëns së vjetër, duke i quajtur si “derra të kënaqur” që parkojnë makinat luksoze te sheshi “Skënderbej”, e më pas dalin në protestë për të shkatërruar qytetin.

“Kto janë të vetmit në botë që i fillojnë protestat si eurovizioni dhe i përfundojnë si harami, kto janë të vetmit që i fillojnë protestat si Champions League dhe i mbarojnë si talebanët… Këta ti paguash nuk e bëjnë kaq mirë këtë punë. Unë mezi po pres që ata të vijnë nesër në Tiranë, të mbushet parkingu, këta janë ca derra të kënaqur që nuk kanë lidhje me varfërinë”, tha Veliaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028745174407959
array(1) { ["section"]=> string(138) "veliaj-ironizon-pd-dhe-lsi-i-nisin-protestat-si-eurovizioni-i-mbarojne-si-boko-haram-pak-me-pare-firmosa-kerkesen-e-gazmend-bardhit-169035" }