Veliaj jep lajmin: Mbi 4 milion dollarë për një lagjie të Tiranës. Ndryshime në sheshin “Skënderbej”

Publikuar tek: politike, më 12:17 25-03-2016 Veliaj jep lajmin: Mbi 4 milion dollarë për një lagjie të Tiranës. Ndryshime në sheshin “Skënderbej”

“Një lajm të mirë”, kështu e ka cilësuar kryebashkiaku Erion Veliaj financimin që do të jepet për Laprakën. Veliaj ka bërë me dije se janë plot 4 milion dollarë investim për këtë lagjie.

“4 milion dollarë për Laprakën, finacimi më i  madh në 25 vitet e fundit. Investimi mbi 4 milion dollarë është më i madhi pas sheshit “Skënderbej”, tha Veliaj në mbledhjen me ndërlidhësit ndërsa theksoi se sa i takon sheshit do të ketë ndryshime. Nga 85% hapësirë e gurtë (Pllaka, gurë) dhe 15% hapësirë e gjelbër që ishte parashikuar, raporti do të ndryshojë në mënyrë të barabartë.

“Do ketë disa ndryshime dukeqenë se projekti fisllestar kishte 85 % hapësirë të gurtë dhe 15% hapësirë të gjelbëruar, raporti do të jetë 50% me 50%. Ne do mbjellim mbi 5 mijë pemë dhe 35 mijë lule”, sqaroi Veliaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084209442138672
array(1) { ["section"]=> string(102) "veliaj-jep-lajmin-mbi-4-milion-dollare-per-nje-lagjie-te-tiranes-ndryshime-ne-sheshin-skenderbej-35978" }